aktualności klasztoru Carmelitanum Warszawa wróć

Zakończenie Roku w Carmelitanum i Salon Świętych


18 czerwca, 2021

Drogie Słuchaczki i Drodzy Słuchacze Carmelitanum, Drodzy Sympatycy,

Pragnę jeszcze raz zaprosić w sobotę najbliższą na Zakończenie Roku Akademickiego 2020/2021 w naszym Instytucie Duchowości Carmelitanum.

Najpierw o godz. 18.00 podziękujemy Bogu w Sanktuarium Jezusa Nazareńskiego za dar kończącego się roku zajęć.

Następnie zapraszam do Salonu Świętych, aby wsłuchać się w zmagania Brata Alberta i ks. Karola Wojtyły o sposób posługi wobec drugich, przy tym pierwszy zmaga się w czasach rodzącego się komunizmu, drugi podobne zmagania przechodzi w czas niejako kwitnącego komunizmu. Te ich zmagania powinny się stać pomocne dla każdego z nas, aby podjąć na ich wzór posługę wobec drugich, ale już w czasach powracającego komunizmu. Posługa artystów Marcina Kwaśnego, Artura Bocheńskiego, Anny Jamrozek i Marii Miłkowskiej pomoże nam w uświadomieniu sobie dramatyzmu tych zmagań i ufam, że natchnie do ich podjęcia.

Po części artystycznej zapraszam na spotkanie przy stole (tzw. składkowym) w holu czy w dziedzińcu klasztornym (zależnie od pogody) na rozmowę, podzielenie się swoimi uwagami…

Zaś tych Słuchaczy, którzy nie mogą być z nami na Solcu w sobotni wieczór zapraszam do obejrzenia od godz. 19.00 na naszym kanale: Carmelitanum Warszawa – YouTube  -czwartego spotkania w Salonie Świętych poświęconego kard. Stefanowi Wyszyńskiemu i jego relacji do ludzi nauki, a szczególnie z prof. Władysławem Tatarkiewiczem.

Z modlitwą i pozdrowieniem – fr. Wojciech ocd.